Sosyal medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı İnsanların büyük bir bölümü artık sosyal medya ile çok yakından ilgileniyor. Hatta artık internet kullanımın yarıya yakınını sosyal medya reklamları için harcıyorlar. Elbette ki bu da sizler için yeni ve büyük bir reklam alanı anlamına geliyor. İşte bu ihtiyaçtan doğan sSosyal Medya Danışmanlığı ile yeni fırsat arayan işletme sahiplerine yardımcı oluyor.

Sosyal Medya Danışmanlığı Ajansı

Sosyal Medya Ajansı

Sosyal Medyada Reklam Yapmak İnsanlar sosyal medyayı kendi ilgileri, ihtiyaçları doğrultusunda kullanır. Bu da sizin hedef kitlenizi belirlerken kullanacağınız temel mantıktır. Yani bir mutfak araçları satan işletmeniz varsa hedef kitleniz yemek yapmaya ilgi duyan bir kitle olabilir. İşte Sosyal medya Danışmanlığı, sosyal medya reklam kampanyalarınızın bu gibi daha spesifik özelliklerle size potansiyel müşteri bulması gibi kolaylıkları olur. Böylece daha az ödeyerek daha verimli reklam kampanyaları oluşturabilirsiniz. Ancak bir hatanız reklamlarınızdaki verimin düşmesine de neden olabilir.

Sosyal Medya Reklam Ajansı


Ancak bu karmaşık ve dikkat isteyen bir süreçtir. Bu yüzden sosyal medya reklam kampanyalarınız için bir ajansla çalışmanız daha doğru olur. Bu sayede siz sürekli gelişmeleri ve yenilikleri takip etmek zorunda kalmadan ajansınız sizin için bunları takip etmiş olur. Böylece siz işinize daha çok vakit ayırmış olursunuz. Bunun dışında sosyal medyayı kullanarak çok daha özelleştirilmiş kitlelere ulaşabilirsiniz. Örneğin belirli bir yaş gurubu için ve belirli bir cinsiyet gurubu için hatta sadece belirli bir bölge için bile reklamlarınızı yayımlayabilirsiniz. Mesela bir üniversite kampüsünün belirli bir alanında sadece öğrenciler için indirimli yemek kuponu veren bir reklam yayınlayabilirsiniz. Aynı alanda yan yana duran iki kişi düşünün. Birisi öğrenci olsun diğeri de mesela üniversitede öğretim görevlisi olsun. Yayımladığınız bu reklamı öğrenci görebilirken onun yanında duran öğretim görevlisi göremeyecektir. Bu da elbette ki hedeflerinizi daha da optimize etmek için kullanabileceğiniz bir kolaylıktır. Dijital Tik olarak markanızın sosyal medya reklam işlerini etkin ve doğru bir şekilde yönetiyoruz. Bu sayede siz daha az ödeyip daha da verimli ve kazançlı reklamlara sahip oluyorsunuz. Üstelik sizin için geçmiş tecrübelerimize ve güncellenen teknolojilere dayanarak farklı tavsiyelerde bulunuyoruz.